Сучасний університет. Європейський досвід українських викладачів

З 6 по 11 квітня відбулося стажування  за програмою "Сучасний університет - проектний підхід до організації роботи згідно до положень європейських кваліфікаційних рамок" в Університеті Інформатики в м. Лодзь (WSIiU, Лодзь, Польща). Організатори проекту -  Фундація Central European Academy Studies and Certification (CEASC, Польща) у співпраці з Університетом Інформатики та Центром Європейських Фондів (BFE, Лодзь).

Участь у проекті брали викладачі Київського національного торговельно-економічного університету, Первомайського політехнічного інституту,Криворізького національного університету, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини Відкритого міжнародного університету "Україна", Національної академії державного управління при Президентові України та Житомирского інституту медсестринства.

 Хоча цього разу група була невеликою (зважаючи на останні події в країні багато бажаючих так і не змогли відвідати проект), проте і на думку організаторів, і на думку учасників все вдалося якнайкраще.

 

Учасники проекту мали можливість ознайомитись із трирівневою системою вищої освіти та кваліфікаційними рівнями країн Європейського Союзу, рівнями та засадами визнання українських освітніх документів в європейському освітньому просторі. Тематика стажувань також включала ознайомлення із проектним підходом в організації навчального процесу в європейських університетах, формуванням навчальних планів із застосуванням проектного підходу, практичною реалізацією у рамках організації навчального процесу принципу мобільності студентів та викладачів через використання спеціалізованих фондів Європейського Союзу, призначених для фінансування компоненту мобільності, роботою над власними обмінними, навчальними та дослідницькими проектами. 

 

     По завершенню тижня навчальної програми учасникам  вручили Сертифікати про отримання післядипломної освіти за формою міністерства освіти Республіки Польща. 

Окрім цього кожен привіз додому море нових вражень, ідей та позитивних емоцій. 

Дякуємо всім учасникам та надіємося на продовження такої гарної співпраці в рамках інших проектів.